MERAM BELEDİYESPOR KULÜBÜ
Adres

Yenişehir Mahallesi, Azerbeycan Cd. No:5 Meram/Konya

444 3 042

MEVLANA OKÇULUK TURNUVASINDA MERAM BELEDİYESPOR RÜZGARI ESTİ

MERAM BELEDİYESPOR KULÜBÜ | MEVLANA OKÇULUK TURNUVASINDA MERAM BELEDİYESPOR RÜZGARI ESTİ

Meram Belediyespor Okçuluk Takımı, Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından düzenlenen ve Meram Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Mevlana Okçuluk Yarışması’na damga vurdu. Turnuvadan 8 madalya ile dönen okçuları tebrik eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Bu tür organizasyonları, geleneksel sporlarımızı yaşatması adına önemsiyor, destek veriyoruz” diye konuştu.

Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından düzenlenen ve Meram Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Mevlana Okçuluk Turnuvası, Aşkan Muhammet Yürükuslu Spor Kompleksi’nde gerçekleşti. 5 kulüp ve 76 sporcunun katıldığı turnuvada yine Meram Belediyespor rüzgarı esti. Klasik Yay - Makaralı Yay ve 8 ayrı yaş kategorilerinde gerçekleşen müsabakalarda kulüp sporcuları yarışmalarda 8 derece kazandı.

 

            MERAM BELEDİYESPORLU OKÇULAR TURNUVADA 8 MADALYA KAZANDI

 

Okçuluk Yarışmasında derece alan Meram Belediyesporlu okçular ve aldıkları dereceler ise şöyle; 

• 9-10 Yaş Klasik Yay Kızlar Kategorisi

2. Azra Ece İyibilgin

3. Irmak Soylu

• 13-14 Yaş Klasik Yay Erkekler Kategorisi

1. Zahit Semiz

2. Musab Kamacı

U21 Klasik Yay Erkekler Kategorisi

2. Mehmet Emir Uğuröz

Büyük Erkekler Klasik Yay Kategorisi

1. Mehmet Emir Uğuröz

U21 Kadınlar Klasik Yay Kategorisi

3. Hatice İrem Özbulkur

Büyük Kadınlar Klasik Yay Kategorisi

3. Hatice İrem Özbulkur

 

BAŞKAN KAVUŞ; “BU ORGANİZASYONLARI, GELENEKSEL SPORUMUZUN GELİŞMESİ ADINA ÖNEMSİYOR, DESTEK VERİYORUZ”

 

Meram Belediyespor’un pek çok spor dalında olduğu gibi okçuluk dalında da önemli başarıların altına imza atmasından dolayı mutluluğu dile getiren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Ata sporumuz olan okçuluğun, Meram gençliği tarafından da artık rağbet görüyor olmasından dolayı büyük mutluluk yaşıyoruz. Bu ilgide bizim gayretlerimizin de payı olması bizim mutluluğumuzu ikiye katlıyor. Böyle organizasyonlar da bizim geleneksel değerlerimizin korunması, yaşatılması ve geleceğe aktarılması adına büyük önem taşıdığına inandığımız için her zaman destek veriyor ve destek vermeye de devam edeceğiz. Bu ilginin bir yansıması olarak Meram Belediyespor Kulübü sporcularımız, Okçuluk Turnuvası’nda önemli başarılara imza attılar. Her birini, antrenörlerini ve ailelerini tebrik ediyor, başarılarının devamını temenni ediyorum” diye konuştu.