MERAM BELEDİYESPOR KULÜBÜ
Adres

Yenişehir Mahallesi, Azerbeycan Cd. No:5 Meram/Konya

444 3 042

MERAM BELEDİYESPOR BİSİKLET TAKIMI ALDIĞI MADALYALARLA GÖZ DOLDURDU

MERAM BELEDİYESPOR KULÜBÜ | MERAM BELEDİYESPOR BİSİKLET TAKIMI ALDIĞI MADALYALARLA GÖZ DOLDURDU

Meram Belediyespor Kulübü Bisiklet Takımı, faaliyetlerine birkaç ay önce başlamış olmasına rağmen başarıdan başarıya koşuyor. Bisiklet sporcuları, katıldığı şampiyonalardan Meram’a 3 madalya ile döndü. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, takım sporcularını ve antrenörlerini aldıkları başarılı sonuçlardan dolayı tebrik etti.

Faaliyetlerine, geçtiğimiz Temmuz ayında başlayan Meram Belediyespor Kulübü Bisiklet Takımı; beş aylık süreç içinde katıldığı Bisiklet Federasyonu ve Granfondo organizatörleri tarafından düzenlenen Başkent Granfondo Kırıkkale Kulüpler Arası Puanlı Yol  Yarışları, Uludağ Tırmanma Yarışı, Alanya Kulüpler Arası Puanlı Yarışları ve Kıbrıs Granfondo Yol Yarışlarında aldığı başarılarla göz doldurdu.

 

BAŞKAN KAVUŞ, “TÜM SPORCULARIMI YÜREKTEN ALKIŞLIYOR, BAŞARILARININ DAİM OLMASINI DİLİYORUM”

 

Bu yarışlardan Bisiklet Federasyonunun düzenlemiş olduğu Kırıkkale de yapılan yol yarışlarında Büyük Erkekler ve Master Yaş Kategorilerinde takım sporcularından Bedrettin Mercimek 3’lüğe uzanırken, Kriteryum Yarışı sonucunda da Rüştü Çayır 2. olarak önemli bir başarıya imza attı. Takım sporcularından Muhammed Şimşekli ise Kıbrıs’ta düzenlenen  Granfondo Yol Yarışlarında 2’nciliği kazandı. Sporcuları ve antrenörlerini tebrik eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, öncelikli hedeflerinin, özellikle yıldız ve minik  kategorilerindeki küçük yaş guruplarından yetenekli sporcuları keşfedip spor camiasına kazandırmak olduğunu ifade ederek, kulübün başarısı ile ilgili yaptığı basın açıklamasında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Meram Belediyesporumuz  başarılarıyla bizleri, ilçemizi, şehrimizi ve ülkemizi her seferinde gururlandırıyor. Bisiklet takımımız da bu başarı kervanına katıldılar. Henüz çok genç bir takım olmasına rağmen onlarda hikayelerini başarılar kazanarak yazmaya başladılar. Her bir sporcumu ve antrenörünü gurur ve mutlulukla yürekten alkışlıyor ve onları yeni başarıları için şimdiden tebrik ediyorum.”